Halep Keçisi yetiştiriciliği
Halep Keçisi satışları tıklayınız>>>

Kıl Keçisi Yetiştriciliği.
Keçilerin Kralı , Kıl Keçisidir.
tıklayınız>>>

Saanen Keçisi yetiştiriciliği
Saanen Keçisi satışları tıklayınız>>>

Teff Grass Yem Bitkisi

Teff Grass  yem bitkisi tohumunu ülkemizde ilk kez 2008 yılında Torunoğlu Tohumculuk tarafından denemeler kurulmuştur. Bu denemelerde Teff Grass otunun ülkemize son derece uyumlu olduğu yüksek ot verim kapasitesine sahip olduğu tespit etmiş bulunmaktayız. 

Teff  Grass yem bitkisi yetiştiriciliği dünyaa hızla yayılmaktadır kuru ot kalitesi bakımından aynı standartta başka yem bitkisi yoktur. Teff Grass yaz otunun otu çok ince ve yumuşak bir otu vardır.

Teff Grass bitksinden dekara 1 kg tohum ekilir. Tohumu çok küçüktür soğan mübzeri ile yada elle ekili. Üzerine boş sürgü (tapan) ve silindir çekilir. Nisan ayından temmuz sonuna kadar ekimi yapılır sezonda 3-4 defa biçilir.

Teff Grassın tahıl tipi ve yem tipi çeşitleri vardır. Çiftçilerimizin yem tiplerine ekmeleri tavsiye edilir. Tahıll tipi Teff Grass gıda amaçlı tahıl üretmek için ekilmektedir.

Teff Grass yazın hayvancılık sektörünün kaba yem açığını kapatmada çok önemli bir görev üstlenecektir. Teff Grass firmamız tarafından (Torunoğlu Tohumculuk) tarafından Türkiye gündemine taşınmıştır. Firmamız bu konuda yoğun bir tanıtım çalışması yapmaktadır. 

 

 Teff Grass Tohumu fiyatları firmamızda ucuz rakamlıdır.

 

Facebookta Paylaş