Halep Keçisi yetiştiriciliği
Halep Keçisi satışları tıklayınız>>>

Kıl Keçisi Yetiştriciliği.
Keçilerin Kralı , Kıl Keçisidir.
tıklayınız>>>

Saanen Keçisi yetiştiriciliği
Saanen Keçisi satışları tıklayınız>>>

Lolium Multiflorum

Lolium multiflorum tek yıllık buğdaygil grubundan olan bir yem bitkisi çeşididir.Aşırı sıçak mevsim dışında  ılıman ve serin mevsimlerde gelişen dünyanın en kıymetli yem bitkilerinden bir tanesidir.Lolium multiflorum yetiştiriciliğinde 2 farkı varyete vardır.Diploid ve tetraploid çeşitleri.Tetraploid varyetesi daha lezzetlidir.Avrupanın,Amerika ve Avustralya'nın en gözde yem bitkisidir.Tek başına sorunsuz bir hayvanı besleyebilmektedir.

Lolium multiflorum ekiminin Ülkemizde yaygnlaşmasında firmamız uzun yıllar çok yoğun bir gayret sarfetmiştir.Ekim alanları batı illerinde yoğunlaşmış bulunmaktadır.Loium multiflorum hayvanların süt kalitelerinin yükseltilmesinde olumlu katkıları vardır.Sindirilme özelliği ve hızlı biçime gelme özelliği çok yüksektir.Her 20 günde bir biçime gelmektedir.Ham protein enerji ve minarel madde oranları mükembel düzeyde bulunmaktadır.

Lolium multiflorum westerwoldicum tarlasında hayvanlar otlatıla bilinir,kuru ot ve slajı yapılabilinir.Ayrıca patosda çekilerek lolium multiflorumun samanı yapılabilinir.Samanının besleyici özelliği çok yüksektir.Hayvanlarda hazım proplemi olmaz.

Lolium Multiflorum ılıman iklim bölgelere özgü bir çim olarak adlandırılabilir.Tek yılllık olan Lolium Multiflorum çok dayanıklı,tüysüz, yeşil ve oldukça çok verim gösteren bir bitkidir.Kök derinliğ 20-100cm arasındadır.Ekim sırasında ılıman iklim gerektirir.Aşırı soğuğa duyarlıdır.

Etiketler:Lolium multiflorum,lolium multiflorum tohum fiyatı,lolium multiflorum yetiştiriciliği,lolium multiflorum westerwoldicum

 

Facebookta Paylaş