Halep Keçisi yetiştiriciliği
Halep Keçisi satışları tıklayınız>>>

Kıl Keçisi Yetiştriciliği.
Keçilerin Kralı , Kıl Keçisidir.
tıklayınız>>>

Saanen Keçisi yetiştiriciliği
Saanen Keçisi satışları tıklayınız>>>

İtalian Ryegrass  Yem Bitkisi Tohumu

 

İtalian ryegrass Dünya'da en yaygın yetiştiriçiliği yapılan bir yem bitkisi çeşidir,tek yıllık yem bitkisi olarak sulu tarlada 5-8 biçim,kuru tarlada 2-3 biçim yapılır.Hayvan beslemenin ana taşıdır .Yem rasyonlarının olmazsa olmazıdır.Süt inekleri,sağmal manda,süt koyunu ve süt keçilerinde çok yüksek sürt artışı sağlar.İnek ve tosunlarda,besi yemi,süt yemi,koyun ve keçilerde koyun keçi süt yemi ve toklu ve çebiç besi yemi tüketiminde çok fazla tasarruf sağlar ve çifliklerin karlılığını artırır.

 İtalian ryegrass mısır slajı talebinde ve yem tüketiminde çok ciddi tasaruf sağlar.Ülkemizde çığ gibi büyüyen kaba yem açığını kapatacak ender yem bitkilerinden bir tanesidir.

Arpa,buğday ve tritikale hasılı ekmeyi bırakarak çiftçimiz italian ryegrass ekmelidir.

Reygras otu en çok Ege Bölgesi'nde, Marmara Bölgesi'nde akabinde Akdeniz Bölgesi'nde ekilmektedir. Son yıllarda İç Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgelerinde de ekimleri sıklaşmıştır.

Reygrass otu ile beslenen inkler şişkinlik yaşamaz, tüyleri parlar, besi ve süt artışı ile yetiştiricisine büyük kar sağlar.

İtalian ryegrass ekimi nasıl yapılır? 1-2 cm derinliğe tohum düşecek şekilde saçma yada mibzerle ekilir üzerine tapan(sürgü) ve silindir çekilir.İtalian ryegrass devis yeni bir yem bitkisidir.Yem bitkileri tohumları içerisinde kıymetine paha biçilemeyen bir kaba yem çeşididir.

Sertifikalı Reygras otu tohumu almak, orjinal reygras otu tohumu bulmak artık daha zorken Torunoğlu Tohumculuk olarak size ithal, orjinal, sertifikalı Italian Reygras ot tohumu sunuyoruz. Ekim ve her türlü teknik destek ile yanınızda oluyoruz. 

Diğer Yem Bitkileri Tohumlarımız: Çayır mera tohumları,yonca,fiğ,macar fiğ,teff grass,yem şalgamı,slajlık soya fasulyesi,yonca tohumları,sorgum sudan otu,tatlı sorgum yem bitkileri.

Etiketler:yem bitkileri,yem bitkileri tohumları,italian ryegrass tohumu fiyatları,italian ryegrass tohumu nasıl ekilir.

http://www.torunogluseed.com/


Facebookta Paylaş