Halep Keçisi yetiştiriciliği
Halep Keçisi satışları tıklayınız>>>

Kıl Keçisi Yetiştriciliği.
Keçilerin Kralı , Kıl Keçisidir.
tıklayınız>>>

Saanen Keçisi yetiştiriciliği
Saanen Keçisi satışları tıklayınız>>>

Halep Çiftliği:Halepçiftliği işine nerden başlamalıyım?Halepkeçim hangi stantdarlarda olmalı,satın alaçağım halep keçisi hangi özellikleri taşımalı? diye helep keçisi yatırımcısı haklı olarak sorular sormaktadır.Halep çiftliği yani halep keçisi çiftliği kuruluş aşamasında iyi bir fizibilite ön araştırma yapmada büyük fayda var.

Süt keçiçiliği son yıllarda yatırımcısına iyi paralar kazandırmaktadır.Süt keçisi ırkları arasında karlılık noktasında halep(şam) keçisi öne çıkmaktadır.Süt keçisi çinsleri içerisinde isminden sıkça söz edilmektedir.Halep süt keçisi satışları yüksek talep nedeniyle ve iyi fiyatlara alıçı bulması nedeniyle son yıllarda hızlanmıştır.

Süt keçisi besiçiliğinin artmasında keçi sütünün sanayide kullanılmaya başlaması ve keçi sütü ve etinin insan beslenmesindeki öneminin anlaşılması,süt keçiçiliğine büyük bir ivme kazandırmıştır.

Halep(şami) keçisi,et özelliği,süt özelliği nedeniyle süt keçisi yetiştiriçiliğinde tercih sebebi ölmaktadır.

Bizim tavsiyemiz imkan dahilinde en az 25,50,100,200 başlık halep keçisi sürü büyüklüğünde keçi çiftliği işine başlayın.Keçi başı 1.5 metre kare kapalı alan ısı yalıtımlı bir ağıl yapın.Halep keçilerinize sıçak ve kuru bir keçi barınağı(ahırı) yapın.5-10 keçiye 1 dekar yem bitkisi ve  çayır mera tohumlarından ekmelisiniz.

Halep Keçisi fiyatları 2011 ve 2012'de de yükselmeye devam edecektir.Çiftci soruyor halep keçisi Bolu'da yetişrmi,halep keçileri Çanakkalede yetişir mi?Halep keçisi Kayseri'de de yetişir Adana,Antalya,Hatay,Ankara'da da yetişir.Yani hem ılıman hemde karasal sert iklimde halep keçi besiçliğinde uygun bir keçi ağılı yaptığınızda bir müşkülatla karşılaşılmaz.

Halep keçisi satın alırken BRUCELLA kan analizlerinin yapıldığından ve satışdaki keçilerin negatif çıktığından emin olun.Kan analizi yapılmamış keçilerde her zaman bulaşıcı yavru atma hastalığı(brucella) riski vardır.

Facebookta Paylaş